Kalp Krizi, Belirtileri Belirtileri Nelerdir

Kalp Krizi, Belirtileri Belirtileri Nelerdir

Kalp krizi kalbe kan ulaşımı sağlayan damarların tıkanması sonucu meydana gelen ve bunun sonucunda kalp dokusunun zayıflayarak kişinin  ölüme kadar yol açan bir kalp hastalığıdır.

Sol tarafımda Batma hissi oluyor kalp krizi belirtisi midir?

Her göğüs ağrısının ve Nefes darlığının  sebebi kalp  ile alakalı değildir,  bunların çoğu iskelet kemik sistemi,  Akciğer hastalıkları, kas yaralanması yada yırtılması, reflü, karın ağrısı, mide ağrısı, safra kesesi hastalıkları gibi nedenlerle oluşan sebeplerdir. Kişi bu ağrıyı batma şeklinde yada ağrının yerini kesin işaret koyarak belirtebiliyor ise  bu kalp ile ilgili değildir.

Kalp Krizinin en önemli hayati belirtileri Şunlardır

En önemli belirtisi efor ile oluşan; Merdiven çıkmak, yürümek vs.. sonrasında meydana gelen  göğüs ağrısı,  göğüste baskı, bu ağrı 5 dakika dan fazla sürüyorsa, dinlenme ile geçiyorsa, çeneye, sol kola, parmaklara, göğüs ve sırta doğru yayılıyorsa kesinlikle hastanın hiç vakit kaybetmeden bir kalp doktoruna görünmesi gerekir. Ancak dikkat şuna dikkat etmek gerekir, diyabet hastalarında bunların hiç biri görülmeyebilir.

Efor ile birlikte göğüs ağrısının yanı sıra kusma, zihin karışıklığı, bayılma, nefes darlığı oluşuyorsa kişi hiç hareket ettirilmeden, 100 mg aspirin verilerek, en yakın sağlık kuruluşunu aramak şartı ile ilk yardım çağrılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlığa Dair Herşey © 2017 Frontier Theme