Vajina Estetiği ve Daraltma

Vajina Estetiği ve Daraltma

Vajina Küçük Dudak (Labioplasti) Estetiği; Genelde iç dudak sarkması olarak adlandırılan bu durumun en önemli nedeni doğuştan, ya da doğum sonrası meydana gelen durumlardandır.

İç dudak sarkması ameliyatı genelde lokal aneztesi altında  30 dakikaya yakın sürer, sarkık iç dudaklar küçültülür.  Bu durum bir daha tekrarlamaz.

Ameliyat sonrası iyileşmede verilen ilaç ve antibiyotikler ile 24 saat sonra  yara tamamen kendini toplar ve banyo yapar hale gelinir. İç dudak ameliyatı olan kişiler özellikle  1 haftaya kadar hijyene dikkat etmelidir,  ağır sporlar  ve 1 haftaya kadar banyo yapmamalıdır. 4 haftaya kadar cinsel ilişkiye girilmemelidir.

Vajinoplasti  Vajina Daraltma Ameliyatı

Bu durum vajinadaki kasların işlevinin yitirmesi sonucu ortaya çıkan, Seks esnasında cinsel ilişkinin  olumsuz sonuçlanmasına yol açan durumdur.

Bu durum nasıl Anlaşılır:  2 parmak vajinaya yerleştirilir, 2 parmağı rahat kavrayıp, sıkamıyorsa  bu durumda vajina genişliğinden söz edilebilir.

Nedenleri:

Yapısal Durumlar

Doğum yırtıkları ve zorlu geçen doğumlar

Yaş ilerlemesine Bağlı olarak kas zayıflaması

Çocuk doğurma

Ameliyat Genel anaztezi altında  belden uyuşturulmak üzere gerçekleşir, en fazla 1 saat sürer.

Dikiş alımı ve Pansuman gerekmez, dikişler birkaç hafta sonra kendiliğinden erir. Hijyen ve Tuvalet temizliğine dikkat edilir. Ameliyatından sonra 7 hafta cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır ve  ilk cinsel birleşme sırasında doktorunuzun tavsiye ettiği  vajinal kayganlaştırıcı kullanılmalıdır.

Ameliyat sonrası tekrar genişlememesi için ,  Kegel egzersizleri dediğimiz yani  vajina etrafındaki pelvis tabanı kaslarını sıkıp, bırakma şeklindeki egzersizler ile vajinanın tekrar genişlemesini engelleyebiliriz. Eğer Tekrar bir gevşeme meydana gelirse tekrardan ameliyat ile bu durum düzeltilebilir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlığa Dair Herşey © 2017 Frontier Theme